הכרמים - האני מאמין של יקב אלכסנדר הוא שיין גדול מתחיל בענבים איכותיים. הכרמים של היקב ממוקמים בגליל העליון, מבין המקומות הגבוהים ביותר בארץ שבהם קיים מיקרו-אקלים אידיאלי
לגידול ענבי יין. דגש רב מושם על שימוש בשיטות אגריקולוטוריות מתקדמות תוך הקפדה על יבול נמוך לגפן. מעקב צמוד אחר תהליך הבשלת הענבים ובחירה קפדנית של יום הבציר מבטיחים איכות ענבים אופטימלית. יקב אלכסנדר חתום על חוזים ארוכי טווח עם מספר כורמים מהגליל העליון.
כרמים שהוכיחו את עצמם מאוד במשך השנים. סדרת הרזרב של אלכסנדר מיוצרת מענבים שנבצרים מכרם בן 30 שנה.
הכרם נמצא בפלאטו שבכרם בן זמרה. כרם נוסף ומטופח נמצא בכפר שמאי, גילו כגיל היקב והוא מניב כ-500 ק"ג לדונם. הכרם נושק לשמורת הטבע "עין סתר", שם ניתן לצפות בנוף מדהים של המדרון המזרחי של הר מצפה הימים. הגפנים נטועות על קרקע חרסית גירית המהווה מקור חיוני להזנת הגפנים ולמינרלים. הגרם והמדרון שעליו הוא ממוקם מצויים במנהרת אוויר קרירה. בתקופת ההבשלה, נושבת ביום רוח, המורידה את הטמפרטורה בימי הקיץ החמים באופן משמעותי. בערב מגיע אוויר קריר מאוד והוא מקנה מנוחה מוחלטת לגפנים. הטיפול בגפנים משקף אגרוטכנולוגיה מתקדמת מאוד.שלג יורם מייחס חשיבות רבה למשטר המים הקפדני, בעיקר בחודשים הסמוכים להבשלת הענבים. צירוף זה של תנאי הקרקע, מיקרו אקלים וכורמים מסורים, מאפשרים ליינן ליצור יין למופת באיכויות גבוהות. תהליך ייצור היין הוא תהליך מתמשך של לימוד ומחקר במטרה להמשיך ולשפר את איכותו. הבציר נעשה באופן ידני בשעות המוקדמות של הבוקר, הענבים מגיעים ליקב בעודם קרירים, ומטופלים מיד על ידי הציוד המתקדם שביקב.
כרם של היקב נמצא בעין סתר למרגלות הר מצפה הימים חורף 2008